Андрій Новак: Нашу економіку Кремль не обвалить – буде точковий удар

375
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Нові контрсанкції Росії проти України обумовлені більш політичними мотивами і запроваджуються з кількох основних причин.

Насамперед слід сказати, що останні санкції Росії, які вона намагається запровадити проти України, звичайно, з’явилися через те, що Київ де-факто (але ще не де-юре) перебуває у передвиборчій президентській кампанії й ці заходи впливу в основному будуть носити точковий характер по конкретних українських політиках і бізнесменах, по компаніях, якими ці підприємці володіють. Йдеться про людей, які проводять проукраїнську і проєвропейську політику. Крім того, санкції РФ вводяться в контексті майбутньої автокефалії Української православної церкви. Це такі собі санкції помсти й удару по проукраїнських політиках і бізнесменах проєвропейського типу.

Але нові санкції РФ проти України, звичайно, не завалять українську економіку. Тому що все найгірше, що Росія могла зробити проти України, вона вже зробила. А саме: пряма військова агресія, тимчасова анексія Криму, захоплення частини Донбасу, вбивство десятків тисяч українців, 1,5 млн вимушених переселенців. Все найгірше, що РФ могла вчинити Україні, вона вже реалізувала. Тому ці санкції, звичайно, є більш психологічним фактором для самої Росії і для самих росіян, ніж це ефективні кроки проти України.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв