Станіслав Зозуля: Рейтинг Doing Business. Про що варто замислитись

182
Станіслав Зозуля, блогер

Є різні рейтинги і порівняння. Мені особисто подобається Індекс економічної свободи від Інституту Фрайзера. Але він, у свою чергуУ ґрунтується на даних доповіді Doing Business від Світового банку. Свіжий рейтинг з’явився буквально кілька годин тому.

З нього ми дізналися, що:

1) Україна поліпшила свою позицію на п’ять сходинок вгору. Тепер ми займаємо 71-ше місце в світі. Загальні зміни в показниках склали + 0,94%. Тепер на запитання, як ви оцінюєте реформаторські зусилля уряду, можна відповідати: трохи менше, ніж на 1%.

2) Прогрес в показниках не є однорідним, а де-не-де зафіксовано навіть регрес. Україна поліпшила свої показники в міжнародній торгівлі (+ 4,66%) і забезпеченні виконання контрактів (+ 4,63%), трохи в захисті міноритарних інвесторів (+ 1,66%). У всьому ж іншому фактична стагнація: реєстрація підприємств (+ 0,02%), підключення до системи електропостачання (+ 0,37%), реєстрація власності (+ 0,13%), отримання кредитів (без змін), дозвіл неплатоспроможності (+ 0,35%). Дауншифтинґ стався в отриманні дозволів на будівництво (-1,02%) і оподаткуванні (-1,42%). Причиною останнього є збільшення податкового тягаря з 37,8% до 41,7%.

3) Наші сусіди виявилися на істотно кращих позиціях: Білорусь – на 37 місці, Казахстан – на 28-му, Вірменія – на 41-му, Азербайджан – на 25-му. Приємно відзначити дружню нам Грузію, яка займає шосте місце в світі в рейтингу Doing Business, і неприємно, але факт – Росію, яка значно випереджає Україну – 31 місце.

Замість висновку. Так, це такий-сякий прогрес, проте дивлячись на те, де розташовуються наші сусіди, час не радіти, а глибоко замислитися над запитанням, яку модель ставлення до бізнесу обрала Українська держава. На жаль, аж ніяк не бізнесфрендлі. А зміни вкрай повільні і непослідовні.

Джерело: Станислав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв