Станіслав Зозуля: На зміну валізам «чорного» кешу прийдуть розрахунки в криптовалюті

182
Станіслав Зозуля, блогер

Проводиться безготівкова дуже особиста кампанія. Спочатку продавців просто примушують приймати банківські картки, як один із доступних для покупця способів розрахунку. Так, з 1 липня 2020 року всі торговці, які продають товари понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн) зобов’язані будуть надати покупцеві можливість розрахуватися карткою. Мати можливість – не одне і те ж саме, що змусити цю можливість надати. Там, де це вигідно, продавці самі встановлюють термінали без розпоряджень уряду, але там де такої необхідності немає – це ляже додатковими витратами для продавців і покупців.

Але це ще не все. Слідом за можливістю розрахуватися безготівково, уряд зобов’яже розраховуватися тільки таким способом. Удушення готівки – це тренд, якого дотримуються світові опініон і десіжн-мейкери. В їхньому ідеальному світі залишається тільки один фальшивомонетник – ЦБ, а уряд бере під свій контроль усю економіку. Не залишається тіньової економіки, як порятунку від надмірного податкового і регуляторного тягаря. Великому Братові не потрібно буквально стежити за всіма, якщо він бачить всі ваші транзакції і витрати.

Але разом із трендом витіснення готівки з економічного обороту і бажанням Держави взяти все під свій контроль, існує й інший контртренд приватного сектора – децентралізувати приватні електронні гроші. Люди не підуть добровільно на заклання Левіафану. На зміну валізам «чорного» кешу прийдуть розрахунки в криптовалюті. Велика розподільча Держава, що породжує корупцію, породить і таке явище, як хабар у крипті.

Кеш приречений, але функцію, яку він виконує, стануть виконувати інші механізми. Тому що функція готівки – це прагнення людини до свободи, а воно вічне.

Джерело: Станіслав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв