Олексій Дорошенко: Чому вимоги зробити всі авто доступними не є європейськими

177
Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

2017 року я неодноразово брав участь у передачах на підтримку руху за доступні автомобілі. Однак із часом стало зрозуміло, що бажання всім нав’язати свою єдино правильну точку зору закінчиться нічим. І при цьому можуть постраждати люди, які як раз і потребують недорогих і доступних автомобілів і які не можуть собі дозволити платити € 5 тис. або € 10 тис. Вимоги лідерів руху, градус яких тільки підвищується, зробити доступними всі авто, не є європейською.

Доступними повинні бути машини середнього класу з об’ємом двигуна до 2 л або потужністю звичайного двигуна. Це машини середнього класу Європи, США і Канади. Мій товариш, який створив $ 20-мільйонний бізнес на експорті авто з Америки, розповідає, що продати в тому регіоні або в Європі машину класом вище середнього майже неможливо. Громадяни багатьох країн вважають це надлишком і готові вкладати важко зароблені в довгострокові активи, а не в те, щоб знецінюється за кілька років. І тільки країни колишнього СРСР і Африка змітають все з автомайданчиків і салонів. Тому коли йдеться про недорогий, придбаний «за останні гроші» Land Rover або BMV з двигуном 3-6 л, то це вже занадто. Чимала частина людей, які вимагають доступних авто, є частиною схеми по завезенню євроблях у країну і банально захищають свій бізнес. Та їх інтерес збігається з тими, хто потребує авто за € 3 тис., тільки тимчасово.

Порахуємо скільки треба відкладати людині, яка живе на середню заробітну плату, щоб дозволити собі дешеве авто за € 1500. У Тернопільській області з середньою зарплатою 7495 грн відкладаючи 30% щомісяця людині знадобиться 21 місяць. А у Чернігівській й того більше – 22 місяця. На такій машині людина зможе собі дозволити кожні вихідні виїжджати з родиною за покупками або за місто, оскільки майже європейська вартість бензину вже не дозволить більшого. Якщо ж зробити неможливим через вік завозити недорогі автомобілі, то молодому тернопільцю знадобиться вже 9,5 років щоб купити авто вартістю € 8000, а жителю Чернігівщини – майже 10 років. Вони будуть вже людьми середнього віку, коли отримають своє перше авто.

Тому автомобілі повинні бути доступними, оскільки це ознака середнього класу, якого так потребує Україна. Але середній клас потребує автомобілів середнього класу, а не дорогих іграшок для багатіїв. Я навіть ЗА автомобілі, які з точки зору екології, шкідливі, тобто старше 10 років. Якщо ми ЗА екологію, то давайте займемося сортуванням сміття і впорядкуванням наших звалищ, під якими перебуває 7% території країни. Але давайте не будемо стояти на шляху людини придбати свій перший автомобіль, оскільки на інший він, можливо, ніколи не зможе заробити живучи в нашій країні і не залишаючи її. Але якщо європейські цінності – це перш за все люди з їх турботам і потребами, то вони повинні це отримати.

Джерело: Олексій Дорошенко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв