Мінфін не може запустити бюджетний процес

318
Журналіст Галина Калачова констатувала, що процес ухвалення державного бюджету на 2017 рік буде навіть складнішим, ніж 2016 року, коли депутати доопрацювали його о 4 ранку майже на Новий Рік.

У колонціЕкономічної правди Калачова зазначила, що Кабінет Міністрів уже двічі провалив розгляд бюджетної резолюції на 2017 рік, яка є основою для формування бюджету й навіть визначає розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
«Якщо 2016 року ухвалення бюджетної резолюції заблокував парламент, то нині документ «завис» на самому старті – він ніяк не може вийти з Міністерства фінансів України. Вже двічі у представників влади виникли зауваження до проекту, тому його повертали на доопрацювання», – констатувала журналіст.
За її словами, більшість проблем пов’язані з ініціативою міністра фінансів Олександра Данилюка про кардинальну зміну формату бюджетної декларації – високопосадовець закликав розробляти державний бюджет з розрахунком не на рік, а на три роки.
Відповідно до законодавства, уряд зобов’язаний ухвалити бюджетну резолюцію не пізніше 1 квітня, парламент же повинен її розглянути максимум 30 квітня. Міністерство фінансів подало проект у визначений термін, тож КМУ планував затвердити його вже 30 березня, проте розгляд документа затягнули через численні зауваження високопосадовців.

Коментарi

Коментарiв