Андрій Новак: Відключення РФ від SWIFT – передфінальний удар по економіці Росії

312
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT призведе до фінансово-економічного колапсу в країні, але це лише передфінальний крок.

У разі відключення Росії від системи SWIFT це буде дуже серйозний удар по російській економіці, зокрема по її банківському сектору. Тому що всі головні операції в світі в банківській сфері проводять саме через цю систему. І хоча в РФ є аналог цієї системи, він годиться тільки для внутрішнього використання, зовнішньоекономічні операції стануть неможливими.

З огляду на те що майже половина російської економіки зав’язана на продажі газу і нафтопродуктів, після удару по банківському сектору це стане ударом і для енергетичного сектора. У сукупності це може привести до фінансово-економічного колапсу в Росії. Звичайно, це спричинить дуже стрімку девальвацію російського рубля, а це означає практично фінансовий крах.

Не згоден із заявами про те, що «велика і потужна» економіка Росії зможе вистояти в умовах відключення від SWIFT, бо на її дестабілізацію вже досить давно впливають й інші санкції.

Йдеться не про один крок, не тільки про відключення від SWIFT… З огляду на те що Росія вже зараз перебуває під дією цілого каскаду санкцій різного роду і вони ще будуть нарощуватися, особливо після подій у Керченській протоці, такий комплексний економічний тиск на РФ матиме якщо не фінальний, але дуже сильний вплив.

Фінальна точка – це ембарґо на покупку російських енергоносіїв. А SWIFT – це передфінальний удар.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв