Брати Капранови: У чому справжня суть «мінімальної зарплати»

263
Віталій та Дмитро Капранови, українські письменники, видаці та публіцисти

Хочете фокус?

В Україні існує така штука, як неоподаткований мінімум. Тобто зарплатня, з якої не треба платити податків. Зараз це приблизно 1000 гривень. АЛЕ жоден підприємець не може платити людям мінімум – за це його оштрафують. Боляче.

Вдумайтесь – НЕОПОДАТКОВАНИЙ МІНІМУМ, за який тебе ОШТРАФУЮТЬ!
Але це ще не кінець фокуса. Справжній мінімум, який підприємець може платити робітнику, називається мінімальною зарплатнею, він складає нині біля 4000 грн, і (увага!) ОБКЛАДАЄТЬСЯ ПОДАТКАМИ ПО ПОВНІЙ ФОРМІ. Тому, читаючи переможні реляції Уряду про те, що українська мінімальна зарплатня наздоганяє якісь іноземні, майте на увазі – за межами України мінімальна зарплатня податками не обкладається. Інакше кажучи, порівнювати із закордонними треба не 4173 грн., а 1000 грн., тоді це буде хоч трохи коректно.

У чому ж суть нашої «мінімальної зарплатні»? А в тому, щоб примусити підприємця гарантовано платити в бюджет якусь суму податків. Тобто це не мінімальна зарплатня, а мінімальна плата підприємця за право взяти на роботу людину. Інакше кажучи – ПОДУШНИЙ ПОДАТОК. Не знаємо, чи існує десь у світі подушний податок з роботодавців, але в Україні він існує. Однак чому б не назвати речі власними іменами – мінімальну зарплатню мінімальною зарплатнею, а подушний податок – подушним податком? А тому, що тоді буде чітко видно, що наша економічна модель базується не на вільному підприємництві, а на придушенні цього підприємництва.
От захотіли ви, скажімо, щось виробляти чи продавати, тобто зайнятися підприємництвом. Тоді що маєте зробити у першу чергу? Правильно, взяти на роботу бухгалтера. Адже фінансова звітність в Україні настільки складна і заплутана, що самостійно розібратися у ній більшість не зможе, а ви також не зможете знайти час, щоб усі ці звіти заповнювати. Як не вірите – запитайте знайомого бухгалтера.

Ну а що ви повинні зробити у другу чергу? Правильно, купити комп’ютер та взяти на роботу сисадміна. Навіщо? А щоб підтримувати систему звітності перед податковою, бо вона в нас передова – електронна, і бухгалтер або ви самостійно її обслуговувати не зможете, адже вона ламається, крім того постійно змінюється, а на додаток через неї вам може прилетіти вірус Петя (як це вже траплялося). Ну гаразд, в податкову можна носити паперову звітність, але усі реєстри у нас електронні – коди ЄДРПОУ, ПДВ, і т. д. А ще є он-лайн реєстрація податкових накладних, сервери у податковій зависають, система невідпрацьована, перевантажена, а за затримку звітів хоч би на один день такі штрафи, які вас розорять. Так що навіть і не мрійте обійтися власними силами.

Ну а який третій ваш крок до підприємництва? Ну звісно, юрист. Ви маєте взяти на роботу юриста, який допомагав би відстежувати зміни у законодавстві, звітності та такому іншому, бо тут бухгалтер самостійно не впорається. Крім того, з 1 січня 2019 року ви не маєте права самостійно виступати у судових процесах – тільки з адвокатом. А звідки візьмуться судові процеси? – запитаєте. Так від податкової. Пришлють вони вам повідомлення про сплату податків, від якого волосся дибки стає (а це обов’язково станеться, і дуже скоро) – і ви забігаєте у пошуках юриста.

Отак, шановний підприємцю! Ви ще нічого не зробили, але вже платите гроші трьом людям, які не дають жодного прибутку, жодної копійки не заробляють, а лише обслуговують ідіотські вимоги нашої любої держави.

Хтось слушно зауважить, що не обов’язково брати на роботу усіх трьох згаданих працівників, можна найняти фірми на аутсорсинг. Можна, погодимося ми. Але це суті не міняє. ВИ ЩЕ НІЧОГО НЕ ЗРОБИЛИ, АЛЕ ВЖЕ ПЛАТИТЕ ГРОШІ НІ ЗА ЩО, за фантазії Мінфіна.

Вам ще не розхотілося займатися підприємництвом? Нам уже давно розхотілося, але де дітися. Звідки ж тоді неймовірне зростання економіку у 3%, про яке волають з усіх репродукторів?

Про це і про інші приколи національної економічної системи ми поговоримо у наступній публікації, щоб не перевантажувати цю.

Ну а докладніше про те, чому українці не платять податків тут https://www.facebook.com/KapranovyBraty/photos/a.1561463114067765/1575050162709060/?type=3&theater

Джерело: Брати Капранови

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв