Олексій Дорошенко: Понад 40% українців економлять на їжі, більше половини – на одязі

176
Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Жахливе обличчя бідності: більше 40% українців економлять на їжі, а більше половини – на одязі

В Україні 92% громадян економлять на своїх витратах і лише 3% не знають, що це таке станом на січень 2019 року. Відповідні результати опитування отримала компанія Research & Branding Group. 51% українців економлять на одязі та взутті, 46% – на відпочинку, 41% – на продуктах, 37% – на комунальних витратах, а 33% – на лікуванні. Крім того 18% заощаджують на транспорті, 17% – на зв’язку та 12% – на освіті.

За п’ять років, коли компанія почала відповідне дослідження, по усіх категоріях витрат без винятку українці почали економити. Порівняно з березнем 2014 року тих, хто став обережніше відноситись до витрат на їжу стало більше на 4%, на освіту – на 5%, на зв’язок – на 7%, проїзд – на 8%, лікування, одяг і взуття – на 13%, відпочинок і відпустку – на 21% і на комунальні витрати – на 22%. Показник економії на комунальних витратах є відповіддю, чому зростає заборгованість за квартири та будинки. У 2014 році було 18% щасливчиків, які не знали, що таке економія, а зараз таких лише 3%. Але серед усіх витрат виділяються три, де українці почали заощаджувати найбільше – це транспорт, комуналка та відпустка. На пересуванні та відпочинку кількість українців, які почали скорочувати витрати, збільшилася майже в 2 рази, на оплаті комунальних витрат – у 2,5 разу.

Але все відносно. Максимальне скорочення витрат громадяни України показували в 2016 та 2017 роках, коли таких було 94%. Минулого року відбулось невелике покращення, коли на питання «Чи стали ви економити» позитивно відповіло 90% людей. На початку цього року, нагадаю, таких людей знову стало 92%, тобто за рік ситуація погіршилась. Для порівняння в 2014 році до скорочення витрат вдавалося 70% наших громадян. Дослідження проводиться на початку кожного року.

Зараз ми спостерігаємо парад обіцянок кандидатів у президенти. Одні пропонують лише загальні фрази, інші – вносять окремі непогані пропозиції, треті – добре бачення, як погане зараз є. Але ні один із кандидатів не має повного бачення виходу з критичної ситуація, яка склалося з рівнем життя українців. Боротьба з бідністю не є тим, що потрібно країні. Сьогодні до бідних відносяться навіть ті, хто нещодавно був середнім класом. Таким людям не потрібна зовнішня допомога, а потрібно лише створити умови ведення бізнесу. Дрібного, малого, але власного бізнесу, який буде годувати їх сім’ї та створювати добре оплачувані робочі місця. Тому якщо кандидати на найвищу посаду не знають, як зробити стрибок на гору, то в цьому їм необхідна допомога суспільства.

Найкращим вираженням вдячності за безкоштовну роботу щодо дослідження соціального стану в країні буде вказання джерела інформації, а саме Research & Branding Group.

Джерело: Олексій Дорошенко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв