Віктор Лешик: Як в Україні живеться середньому класу

135
Віктор Лешик, журналіст

А як живе зараз отой середній клас – опора демократії? Розкажу про одну дуже гарну порядну сім’ю. Він-Вона-півторарічна донечка. Мають у власності маленьку однокімнатну квартиру. Мікроавтобус, на пайях з батьками дачу на Полтавщині. Працює зараз лише 37-річий чоловік. Жінка – з дитиною. Записані у три садки на чергу. Можливо через пару років вдасться влаштувати – це Київ. Чоловік має 15 тисяч гривен на руки після всіх відрахувань заробітної плати. На вихідні підробляє і має ще десь 5000 грн. Здають свою маленьку однокімнатну за 5000 грн. Тобто доходи становлять 25 тисяч місячно. Правда ж, непогано?

А тепер поглянемо на грубі видатки. Оскільки квартира замала для сім’ї, знімають у приятеля батьків двокімнатну на Харківському за дружню ціну в 6000 гривен місячно. Плюс комуналка взимку 4000 гривен, де 2000 – опалення централізоване. Тобто мінус 10 000 гривен. Лишилося на трьох – 15 тисяч, в середньому по 5000 тисяч на кожного. Дружина постійно сканує, де в якому супермаркеті які знижки. Взуття-одяг купують в основному те, що було у вжитку з Інтернет-магазинів. До 8 Березня знайшли там за 700 гривен демісезонні чобітки, дуже зраділи.

І ще – сказав же на початку – це дуже порядні люди. Щоб врятувати після інсульта батька господаря і матір дружини від онкології, влізли в борги і мають 100 000 гривен в мінусі.

Автомобіль, який би дозволив ще щось заробити, два роки стоїть на ремонті. Як ви думаєте, кого буде підтримувати на виборах ця сім’я?

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв