Путін маніпулює Євросоюзом у питанні санкцій, − економіст

213
Російський економіст Владіслав Інозємцев прокоментував рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти РФ.

Нагадаємо, 17 червня цього року Рада Європейського Союзу на рік продовжила санкцій проти Російської Федерації у зв’язку з анексію Кримського півострова. Аналогічне рішення можуть ухвалити вже на наступному тижні і щодо агресії РФ щодо українського Донбасу.
В інтерв’ю Апострофу російський економіст висловив думку, що влада РФ намагатиметься домогтися скасування санкцій завдяки одному аргументу: «Кремль постійно говорить про те, що санкції призводять до втрат у самому Європейському Союзі у зв’язку зі зниженням економічної співпраці з Росією. Так, дійсно, ЄС втрачає дуже багато від товарообігу з Москвою, який протягом останніх двох років упав майже вдвічі. Тому, звісно, багато європейських компаній, орієнтованих на російський ринок, нині зазнають збитків».
На його думку, проблема цієї ситуації в тому, що Кремль вміло видає факт загального скорочення торгівлі за наслідок санкцій. У той же час, насправді, вони фактично не впливають на рівень товарообігу, оскільки, наприклад, немає жодних санкцій ні проти виробників автомобілів, ні проти італійських виробників одягу чи тому подібне. Санкції існують лише проти поставників продовольства до РФ: алкогольні напої, макарони тощо. Все інше не експортують до Росії не через заборону, а через те, що російські підприємства почали менше купувати нове обладнання, росіяни почали менше купувати дорогі товари. 
Відповідно, в разі скасування санкцій не обов’язково збільшиться об’єм товарообігу з Російською Федерацією, а європейські компанії зможуть продавати туди таку ж кількість товару, як і раніше.
«Це абсолютна ілюзія. Кремль активно пропагує, що так воно і буде, і вважає скорочення торгівлі наслідком санкцій, проте насправді це просто смішно чути», − підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв