Кирило Сазонов: «Міцні господарники» часів Януковича дуже хочуть повернути «своє»

221
Кирило Сазонов, політолог, блогер

Якщо хтось думає, що «міцні господарники» часів Януковича назавжди розчинилися за кордоном – ви помиляєтеся. Вони тут. Вони поруч. І дуже хочуть повернути «своє». З властивою їм витонченістю. І чужими руками. Для маскування, ага. Ось дуже характерний приклад бізнесу по-українськи в поганому сенсі цього слова. Займатися зеленою енергетикою в нашій країні дуже вигідно. Тариф, за яким енергоринок закуповує зелену електроенергію, якщо не помиляюся, найвищий в Європі. При найнижчій ціні електроенергії для побутових споживачів, до речі. Просто «зеленки» мало, і ціни вдається тримати низькими за рахунок АЕС.

Взагалі ця велика гра Клюєвих із зеленою енергетикою з самого початку виглядала чистим лоббізом. Тому що робити під свій проект такі тарифи – це навіть для України часів Януковича був явний перебір. Вони і зараз залишаються найвищими, після того, як Рада зменшила їх удвічі. А гроші на фінансування цього смачного проекту – кредит в держбанках. Все просто і геніально – на українські гроші створюємо проект, щоби дуже дорого українцям продавати продукцію. Так, в 2005-му після перемоги Майдану довелося бігти, кидаючи ласі шматки і масу боргів. Але щось дуже схоже, що колишні власники хочуть так непомітно повернутися під виглядом невідомих західних інвесторів. При цьому проблеми отримує Україна і китайський інвестор – теж. Найнеприємніше в цій історії, що китайський інвестор звинувачує саме Україну, а не Клюєвих та їхні компанії. Ось у чому додаткова проблема.

В результаті, як пише автор статті, постраждали всі. Хтось рятував майно від розслідування після Майдану, хтось хитрував з кредитами, хтось купував ризиковані активи, і в результаті всі очікувано в мінусі. Україні залишилися проблемні борги і репутаційні втрати. Вибиратися з цієї ями тепер доведеться за допомогою правоохоронців. Сьогодні мова вже не про те, як заробити гарний прибуток для інвестора і створити нові робочі місця, а як вийти із ситуації з мінімальними втратами.

Джерело: Кирилл Сазонов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв