Олексій Дорошенко: Чи продовжувати Україні співпрацю з МВФ

171
Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Що бачить місія МВФ в Україні? Порушено низку умов угоди між Україною та Міжнародним валютним фондом, яка була підписана в грудні 2018 року. Це стосується боротьби з корупцією та дефіциту бюджету. Крім того, зараз у судах вирішується питання повернення банку «Приват» попереднім власникам, або виплати їм компенсацій. Це також бомба під бюджет і, звісно, під продовження співпраці з МВФ. Крім того відсутність Уряду, який перебуває в стані виконуючих обов’язки. А ще вперше в Україні в ЗМІ обговорюється питання можливості дефолту. Яке, до речі, призвело вже до девальвації гривні на 30-40 копійок за долар й аналогічне подорожчання на 30-40 копійок літра палива в опті.

Що бачить Україна в МВФ? Угода між Фондом та Україною консервує ситуацію, яка склалася. Тобто низьке зростання економіки та, відповідно, заробітних плат, доходів від бізнесу та пенсій. З іншого боку, наша співпраця дала можливість відштовхнитись від дна та почати зростати. За це ми заплатили ціну. Чималу. Тому можливі наступні варіанти, а саме:

1. Працюємо та беремо гроші.

2. Працюємо та беремо гроші лише у разі крайньої потреби.

3. Виплачуємо борги та не працюємо.

4. Оголошуємо дефолт.

Державницьким і найбільш потрібним саме в цей час і саме в цьому місці є сценарій, за яким ми маємо можливість отримати гроші за програмою, але звертаємось за ними лише в разі світової фінансової кризи.

Джерело: Олексій Дорошенко 

Коментарi

Коментарiв