Кабмін нарешті затвердив бюджету резолюцію на 2017 рік

319
24 червня Кабінет Міністрів України з значним запізненням затвердив проект бюджетної резолюції на 2017 рік, що передбачає прогноз дефіциту бюджету на рівні 3% ВВП, граничний розмір державного боргу 66% ВВП і курс національної на рівні 27,2 гривень за долар США.

«Пропоную затвердити проект бюджетної резолюції на 2017 рік і направити до Верховної Ради України», − цитує УНІАН главу Кабінету Міністрів Володимира Гройсмана.
Під час обговорення проекту члени уряду додали до документа ресурси для формування цільових фондів, а саме фонду енергетичної ефективності, фонду регіонального розвитку, дорожнього фонду й фонду підтримки фермерських господарств.
Додамо, цього року Кабінет Міністрів двічі провалив розгляд бюджетної резолюції на 2017 рік, яка є основою для формування бюджету й навіть визначає розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
«Якщо 2016 року ухвалення бюджетної резолюції заблокував парламент, то нині документ «завис» на самому старті – він ніяк не може вийти з Міністерства фінансів України. Вже двічі у представників влади виникли зауваження до проекту, тому його повертали на доопрацювання», – констатувала журналіст Галина Калачова.
За її словами, більшість проблем пов’язані з ініціативою міністра фінансів Олександра Данилюка про кардинальну зміну формату бюджетної декларації – високопосадовець закликав розробляти державний бюджет з розрахунком не на рік, а на три роки.
Відповідно до законодавства, уряд зобов’язаний ухвалити бюджетну резолюцію не пізніше 1 квітня, парламент же повинен її розглянути максимум 30 квітня. Міністерство фінансів подало проект у визначений термін, тож КМУ планував затвердити його вже 30 березня, проте розгляд документа затягнули через численні зауваження високопосадовців.

Коментарi

Коментарiв