Гройсман пояснив різке підвищення цін на газ

258
Глава Кабінету Міністрів України Володимир Гройсман пояснив рішення щодо запровадження нових тарифів на газ для населення.

«Ринкова ціна на газ. Коли йдеться про 6879 гривень, ця ціна формується наступним чином: німецький хаб, газові торги, вибирається ціна плюс транзит, плюс розподіл по Україні, з’являється ціна з податками. І вона на сьогоднішній день становить 6879 гривень, це 100% вартості», – зазначив в інтерв’ю Укрінформу Гройсман.
«Щодо українського газу. Український газ коштує 4849 гривень без ПДВ. І це означає, що 50% від ціни – державна рента. Це платіж, який сплачує той, хто добуває газ. Це означає, що на нього теж є ринкова ціна. Але те, що зараховується в бюджет, спрямовується і на потреби держави також», – зауважив Прем’єр-міністр.
Проте, за словами глави уряду, система субсидування побудована таким чином, що держава доплачуватиме за осіб, які не мають можливості заплатити. Відповідно, громадян із низьким доходом нічого не  загрожує. 
«Просто розігрується політична карта, PR-карта популістів, які починають лякати всіх. Вони ж 2 роки цим лякають: що катастрофа, що все буде погано, що все нечесно. Навпаки, я вважаю, ми прибрали корупцію з ціноутворення на газ. Коли було 2-3-4 ціни в країні, ті, хто керував цим всім, у тому числі ті, хто мав стосунок до влади (не хочу називати), вони на цьому все життя заробляли. Наш уряд ніколи ні на чому не буде заробляти! Ми будемо все робити, щоб держава заробляла і суспільство заробляло. Тому це рішення очевидно правильне. Єдине, що вони вимагають – політичну волю та розуміння з боку суспільства. Ті, хто повинен бути захищений, буде захищений, а ті, у кого палаци або великі будинки, ну вони повинні платити. І вони платитимуть за це», – наголосив глава уряду.

Коментарi

Коментарiв