Україна залишається на голодному пайку МВФ, − журналіст

350
Журналістка Діана Манучарян проаналізувала відносини Міжнародного валютного фонду й України, зокрема проблеми з відтермінуванням траншів.

У статті для Лівого берега Манучарян нагадала, що цього року Україна отримає від МВФ лише 1,7 мільярда доларів, хоча колишній міністр фінансів Наталія Яресько прогнозувала отримання близько 5,8 мільярда доларів. На думку журналістки, з огляду на відносини між українською стороною й Фондом, такі зміни не є дивними.
Вона нагадала, що складнощі між Україною й МВФ почалися ще 1998 року, коли керівництво Фонду зупинило фінансування кредитної програми у зв’язку з недотриманням державою показника дефіциту бюджету і максимальних темпів зростання грошової бази. Відтоді жодну з програм не виконали повноцінно, оскільки уряд, який постійно змінюється, ніколи не доводив до завершення початі реформи. Як наслідок, 2008 року обіцяний кредит на суму 11 мільярдів доларів у дійсності становив 7 мільярдів доларів, а 2010 року з 10 обіцяних мільярдів доларів Україна отримала лише близько 2,2 мільярда доларів, як приклад. 
«Із одного боку, МВФ не припиняє програму розширеного фінансування і продовжує підтримувати Україну, і це хороший сигнал для інших кредиторів і потенційних інвесторів. Навіть у разі скорочення кількості й обсягів траншів від Фонду 2016 року, Україна отримає пов’язане з цими траншами фінансування США (1 міяльрд доларів) і Євросоюзу (0,6 мільярда євро)», − зауважила Манучарян.
Неоптимістично прокоментувала ситуацію й Олена Білан з Dragon Capital, на думку якої 2016 року керівництво Міжнародного валютного фонду навряд чи погодиться на збільшення обсягу фінансування України. Більше того, у зв’язку з бездіяльністю Верховної Ради щодо низки реформ МВФ може затримувати надання чергових траншів.

Коментарi

Коментарiв