Журналіст спрогнозував занепад економіки і спалах ксенофобії в Росії

222
Журналіст Денис Попович висловив думку, що РФ уже найближчим часом чекає економічний занепад і спалах ксенофобії, і, як наслідок, найбільший протягом 20 років «витік мізків».

«Росія зіткнулася з новою хвилею еміграції, яка, можливо, призведе до найбільшого «витоку мізків» за останні 20 років. За даними Держстату Росії, в 2015 році з країни виїхало близько 350 тис. осіб – у 10 разів більше, ніж п’ять років тому. Відплив почався в 2012 році через політичні проблеми в країні, але нинішня економічна криза в Росії прискорила розвиток подій, зазначається у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. Водночас до Росії в пошуках роботи їдуть мігранти з мусульманських республік колишнього СРСР, змінюючи етнічний і релігійний склад населення РФ і посилюючи ксенофобські настрої в російському суспільстві», – зазначив у статті для Апострофа Попович.
Він нагадав, що 2014 року у зв’язку з агресією РФ щодо України в Росії розпочалося протистояння з країнами Заходу. Як наслідок, різко зріс рівень еміграції. Якщо 2011 року з Російської Федерації виїхало 36774 особи, то 2015 року – вже приблизно 350 громадян покинули свою країну. 
Журналіст зауважив, що нинішня хвиля міграції охопила здебільшого фахівців на кшталт лікарів, учених, викладачів, інженерів, підприємців. Згідно з інформацією російської служби статистики, значна частина емігрантів переїжджають до США, Канади, Німеччини й Фінляндії.
«Втрата висококваліфікованих працівників ще довгі роки буде перешкоджати розвитку російської економіки. Рівень освіти та охорони здоров’я в Росії буде і далі скорочуватися. Росія відстає від розвинених країн за рівнем інвестицій у наукові розробки, а втрата фахівців лише прискорить цю тенденцію. У деякому сенсі результат політичних дисидентів з Росії – це хороша новина для Кремля, тому що в країні залишається менше людей, здатних кинути виклик владі Путіна. Однак від’їзд слов’янського населення створює нові проблеми, тому що їхнє місце займають мігранти з мусульманських держав. Більшість іммігрантів, що прибувають з країн Центральної Азії та Азербайджану. За даними російських ЗМІ, до 2020 року близько 30% російських студентів будуть дітьми іммігрантів», – підкреслив Попович.
Відповідно до його прогнозу, до 2030 року населення Російської Федерації, що нині становить 143 мільйона, зменшиться приблизно на 10%. Чеченське населення РФ протягом останнього десятиліття зросло на 5%, а дагестанське – на 13%. 
«Ці демографічні зрушення змінюють соціальний ландшафт в Росії і можуть призвести до розгулу ксенофобії в суспільстві. З іншого боку, Росія гостро потребуватиме кваліфікованих робітників. Але замість цього вона отримає нестачу лікарів і вчених, а також зростаючу кількість низькокваліфікованих не слов’янських іммігрантів», – спрогнозував журналіст.

Коментарi

Коментарiв