Експерт назвав реальним обіцяне урядом зростання зарплат

219
Економіст Андрій Новак прокоментував обіцянку віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка про зростання заробітних плат на 5% уже цього року.

Нагадаємо, 1 липня 2016 року під час засідання КМУ Розенко анонсував зростання заробітних плат для українців приблизно на 5%. Крім того, мінімальна зарплата зросте приблизно на 13%.
У коментарі 24 Новак зауважив, що зростання заробітних плат у держав запланували здійснити у два етапи – з 1 травня та 1 грудня. У першу чергу, йдеться про державний сектор, проте це призведе і до збільшення зарплат у приватному секторі.
«Наскільки саме зросте зарплата залежатиме окремо від кожної галузі і конкретного підприємства. Немає прямого зв’язку між зарплатами у держсекторі і приватному секторі. Роботодавець по-своєму вирішуватиме, який рівень зарплат встановлювати для кожної категорії працівників», – зазначив економіст.
На його думку, обіцяне Розенком зростання на 5% є цілком реальним, оскільки в Україні вже другий рік зафіксовано дуже високі темпи інфляції. Відповідно, це спричиняє зростання цін на усі товари, послуги у податкові платежі.
«І в умовах коли у 2014-2015 роках була так звана політика «затягування поясів». Тобто «заморожування» зростання зарплат і пенсій. Зростання їх 2016 року є цілком нормальним», − наголосив експерт.
Тим не менше, він підкреслив, що уряд «забуває» про співвідношення динаміки росту пенсій і заробітних плат, що в кілька разів менша за динамку росту цін протягом останніх двох років.

Коментарi

Коментарiв