МВФ влаштував дефіцит пенсійного фонду в Україні у 145 мільярдів

251
Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що державі вдалося узгодити питання щодо дефіциту пенсійного фонду у 145 мільярдів гривень із керівництвом МВФ.

«У нас повне взаєморозуміння з Міжнародним валютним фондом щодо цього. Для нашого уряду виплата пенсій у повному розмірі і соціальний захист громадян дуже важливі, тому Пенсійний фонд одержить потрібне для цього фінансування», − наголосив в інтерв’ю Дзеркалу тижня Данилюк.
Крім того, глава Міністерства фінансів анонсував впровадження окремих елементів пенсійної реформи, проте наголосив, що вважає правильним і необхідним рішенням саме комплексне вирішення цього питання.
«Ми розпочали бюджетний процес, Пенсійний фонд  − це інтегральна складова бюджету. У рамках цього будемо аналізувати його роботу, витрати, враховувати безліч факторів. Я не люблю точкових методів. Коли ти приймаєш ситуативне рішення, його або обходять, у результаті чого бюджет заплатить удвічі більше, або протистояння в суспільстві розпалюється настільки, що це рішення скасовується. Потрібен комплексний підхід, система, яка дозволяє людям відчувати, що вони захищені. Оце важливо. Однак для цього потрібно знизити рівень популізму, менше кидатися різкими фразами, перестати грати на публіку, а просто сісти та попрацювати. Тому що ми зобов’язані надати нашим громадянам нормальні пенсії, а не гасла. Якщо в перспективі система нестабільна, хоч би які точкові рішення ми знайшли, ми будемо продовжувати фінансувати неефективні витрати, а дефіцит продовжуватиме зростати. Звідки беруться гроші? Від платників податків. Це не варіант», − зауважив високопосадовець.
Додамо, Верховна Рада України станом на сьогодні досі не розглянула всі закони, необхідні відповідно до умов співпраці з МВФ, хоча Кабінет Міністрів сподівався, що це відбудеться ще у травні.

Коментарi

Коментарiв