Мінфін пообіцяв розробити максимально реалістичний бюджет

174
Глава Міністерства фінансів України Олександр Данилюк пообіцяв, що при розробці державного бюджету на наступний рік первинним у його верстці буде дохідна, а не видаткова частина.

«Однозначно першою буде дохідна частина, оскільки, якщо ми відштовхуємося від видатків, то починаємо підганяти під них дохідну частину, малювати нереалістичні плани надходжень, потім шукати кошти, щоб перекрити дефіцитні статті», – зауважив в інтерв’ю Дзеркалу тижня міністр фінансів України.
«Хоч би як складно це було, але бюджет наступного року має бути максимально реалістичним. Ми повинні бути чесними один перед одним. Це зараз критично важливо для армії, для реформи освіти, для медицини. Ми маємо розуміти, яка у нас перспектива, куди ми рухаємося, що можемо собі дозволити, а що ні. Не можна робити реформу, не розуміючи, чи будуть у нас на неї гроші. Тому в бюджеті нового року первинними будуть доходи, а похідними  – видатки. Будемо звикати до правильного бюджетного процесу», – наголосив Данилюк.
Додамо, 24 червня Кабінет Міністрів України з значним запізненням затвердив проект бюджетної резолюції на 2017 рік, що передбачає прогноз дефіциту бюджету на рівні 3% ВВП, граничний розмір державного боргу 66% ВВП і курс національної на рівні 27,2 гривень за долар США.
Цього року цього року уряд двічі провалив розгляд бюджетної резолюції на 2017 рік, яка є основою для формування бюджету й навіть визначає розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Коментарi

Коментарiв