Україна гостро прокоментувала чергові торгові обмеження від Путіна

176
Міністерство економічного розвитку й торгівлі України прокоментувало указ Президента РФ Владіміра Путіна, відповідно до якого заборона на транзитні перевезення українських товарів до Казахстану тепер поширилася і на Киргизію.

Зазначені зміни можуть тимчасово спричинити повну зупинку транзиту товарів через територію Російської Федерації, не тільки в Республіку Казахстан, Киргизької Республіки, а і для третіх країн. Просимо врахувати зазначену інформацію при плануванні поставок товарів походженням з України транзитом через територію Російської Федерації у треті країни, − йдеться в повідомленні прес-центру Міністерства економічного розвитку й торгівлі України.
Запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно і юридично необґрунтованим і очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі з третіми країнами, зокрема Центральної Азії. Такі обмеження Російської Федерації є непрозорими, невиправданими і такими, що мають дискримінаційний характер і відповідно порушують зобов’язання, зокрема, взяті в рамках Світової організації торгівлі та Угоди про зону вільної торгівлі, − наголосило відомство.
Нагадаємо, 3 липня 2016 року РФ оприлюднила указ Президента Владіміра Путіна, відповідно до якого внесено зміну до указу «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

Коментарi

Коментарiв