Мінсоцполітики ігнорує Мінфін у процесі верифікації

235
Оглядач Інна Вереднікова проаналізувала проблеми процесу верифікації, над яким працюють Міністерство соціальної політики України й Міністерство фінансів.

У статті для Дзеркала тижня Вереднікова зауважила, що Міністерство соціальної політики відповідає лише на кожну соту рекомендацію Міністерства фінансів щодо випадків порушень. У цілому з 500 тисяч рекомендацій щодо порушень соціальних виплат, розісланих Мінфіном у процесі верифікації, відомство отримало відповідь лише менше ніж по 4 тисячах випадків.
«На 514 тисяч розісланих рекомендацій про порушення виплат відповідь отримано тільки щодо 3858. Знову ж таки, ключове у цій історії Мінсоцполітики, без бажання якого механізм верифікації ніколи не запрацює повною мірою, з 340 тисяч рекомендацій відповіді є всього щодо 3854 виплат, 3800 з яких опрацював Пенсійний фонд, і тільки 54 – саме міністерство. Тобто на 514 тисяч рекомендацій Мінфіну – менше ніж відсоток відповідей. Хіба не тема для нового засідання «Кабміну реформ»?», – наголосила автор статті.
Вона також зазначила, що йдеться приблизно про 22 мільйона виплат, які необхідно перевірити. Зокрема, виплати за загубленими й анульованими паспортами (понад 80 тисяч), закритими неіснуючими ідентифікаційним  кодами чи кодами померлих (майже 125 тисяч). У цілому станом на червень виявлено близько 200 тисяч порушень із підробленими документами, тобто 40% від усіх виявлених станом на сьогодні зловживань – 514 тисяч.
Додамо, колишній міністр фінансів України Наталія Яресько пообіцяла, що за допомогою верифікації нарахування соціальних виплат держава заощадить близько 5 мільярдів гривень.
Крім того, Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики України розпочали дві паралельні системи верифікації соціальних виплат. На думку експертів, це призведе до значних збитків держави.

Коментарi

Коментарiв