Річний дохід «бурштинової мафії» може покрити військовий бюджет, – Луценко

184
Глава ГПУ Юрій Луценко заявив, що обсяги доходів від нелегального видобутку бурштину в Україні можуть перекрити потреби військового бюджету держави.

«Згідно з попередніми оцінками, протягом року бурштинові ділки заробляють стільки, скільки вимагає військовий бюджет країни. Поклади бурштину є практично по всьому українському Поліссю. Тому це серйозна перспектива для держави», – цитує Інтерфакс-Україна Генерального прокурора.
За його словами, під час операції «Янтар» 4 липня було затримано лише третину «бурштинової мафії».
«Це лише одна третина її структури, бо не меншою структурою є ті, хто працює у Волинській, Житомирській областях і навіть ще Рівненській області», – зауважив Луценко.
На думку глави Генеральної прокуратури, вирішити цю ситуацію можна за допомогою легалізації «сонячного каменю» й перехід цього промислу в низці областей під контроль держави.
Нагадаємо, 5 липня Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про деталі справи щодо незаконного видобутку й реалізації бурштину на Рівненщині й затримання п’ятьох учасників нелегальної схеми в рамках спеціальної операції:
«Нині по всій території відбувається понад 100 обшуків. На цей момент затримані четверо, і суд ухвалить рішення про запобіжний захід у встановлений законом термін. Ця акція − це ліквідація лише одного з великих мафіозних утворень, що виникли на території Рівненщини, Волині, Житомирщини. Це перший крок, але досить серйозний, безумовно. Це не означає, що з завтрашнього дня всі помпи зупиняться, а камені перестануть красти, але, тим не менше, це серйозний удар по одному з організованих злочинних угруповань у країні».

Коментарi

Коментарiв