Експерт назвав переваги й недоліки ЗВТ з Канадою для України

267
Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь проаналізував вплив ЗВТ з Канадою на українську економіку.

У коментарі 24 Жолудь зауважив, що підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою не стане причиною швидкого економічного зростання України. Тим на менше, за його словами, будь-яка ЗВТ є бонусом для її учасників, які виграють від зменшення бар’єрів для торгівлі.
На думку економіста, потрібно усвідомлювати нерівність усіх торгових партнерів для України. Зокрема Канада станом на сьогодні не є серйозним партнером і навіть не належить до п’ятірки лідерів у цьому аспекті. Відповідно, навіть незважаючи на зростання торгівлі з Канадою завдяки ЗВТ не варто сподіватися, що канадська сторона швидко стане замінником якогось іншого традиційного торгового партнера.
«ЗВТ – безумовно, плюс, але її ефект не миттєвий. Це не так, що сьогодні зону вільної торгівлі оголосили, а наступного дня туди починають поставляти певні товари чи послуги. Зазвичай це просто поява потенціалу для такого виходу», – зауважив експерт.
Він також підкреслив, що Україна вже має ЗВТ з Європейським Союзом, проте досі не отримала від цього значного ефекту. Торгівля з країнами ЄС не перебудувалась повністю, оскільки це еволюційний процес, для якого потрібен час.
«ЗВТ з Канадою – це позитив, але очікувати, що це вплине на значне пришвидшення економічного розвитку в Україні, не варто. Це більш політичний жест, оскільки наші обсяги взаємної торгівлі не є значними», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв