Мінекономіки визнало держрегулювання цін «пострілом собі в коліно»

234
Заступник глави міністерства економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов заявив, що відомство вважає державне регулювання цін на соціальні продукти неефективним, тому пропонує скасувати це регулювання на 90% товарів.

«Втручання держави в процес регулювання встановлює додаткові адміністративні бар’єри, за які платимо всі ми, як споживачі – або прямо – у вигляді податків, або непрямо – у вигляді дефіциту, який примушує нас купувати з-під поли з невеликою націнкою. Регулювання призводить до корупції і заробітку чиновників», – зауважив в ефірі Громадського Нефьодов.
Відповідно, з огляду на цю ситуацію відомство пропонує скасувати це регулювання на 90% товарів.
«Ідеться про модифікацію постанови № 1548. У консервативнішому варіанті ми пропонуємо прибрати це регулювання на 90% товарів. Також ми розглядаємо варіант тимчасової відміни цієї ухвали для моніторингу результату. Я запевняю, що ціни ніяк не зміняться, а хабарів стане менше», – наголосив високопосадовець.
Він також підкреслив, що нині в Україні процедура регулювання в дійсності не працює, оскільки ніхто не буде працювати собі у збиток: «Ціни на гречку, як і на будь-який інший товар, визначаються ринком. В разі хорошого урожаю гречки і маленького на неї попиту ціни істотно падають. Ціна на пшеницю і кукурудзу може мінятися тричі залежно від погодних умов, попиту і умов зберігання. За словами людей, на ринках, де ціни не регулюються, продукти значно дешевші».
Заступник глави МЕРТ нагадав, що станом на сьогодні державне регулювання здебільшого охоплює найпопулярніші групи товарів – від круп і молока, до хліба і м’яса.
«Механізм регулювання цін в Україні є достатньо грубим. Ці норми ніхто ніколи не проектував для захисту осіб із низькими доходами. Вони залишилися в спадок від Радянського Союзу. За статистикою ціни на регульовані товари незабаром зростають на 20% швидше. Це відбувається тому, що зміна цін – довгий, складний і бюрократичний процес. Часто в регіонах для цього дають хабарі. Нам тільки здається, що ми робимо краще, а насправді ми стріляємо собі в коліно», – резюмував Нефьодов.

Коментарi

Коментарiв