Екс-глава МВФ назвав умови для розвитку економіки України

225
Колишній голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан проаналізував проблеми української економіки та шляхи для її розвитку.

Екс-глава МВФ зауважив, що українська економіка тривалий час була у стресовому стані, й це було помітно навіть до початку збройного конфлікту на Сході. На його думку, нині ситуація вперше покращується, проте це не привід відмовлятися від критичного оцінювання.
«Як би не було важко українській економіці, але інфляція вже почала сповільнюватися. Гадаю, цей процес буде тривалим. Банки мають бути готові до оперативного зниження вартості ресурсу. Це і стане одним з головних стимулів для малого і середнього бізнесу», – зазначив в інтерв’ю Новому времени Стросс-Кан.
За його словами, нині для покращення ситуації єдине, що може бути корисним для України – розвиток сільськогосподарської галузі, яка є значною частиною вітчизняного експорту.
«Знаю, що ви вже взялися за це, і вважаю, що у вас є велика можливість «рвонути». У довгостроковій перспективі покладатися тільки на сільське господарство нерозумно, але кілька найближчих років ви можете зміцнювати свої позиції саме завдяки розвитку АПК. У нашому банку ми також вирішили акцентувати увагу на агросекторі – оскільки це вигідно бізнесу, отже, вигідно й Україні. Розвиток цієї галузі створить багато нових робочих місць, збільшить додану вартість і дозволить набути серйозного досвіду», – підкреслив колишній директор-розпорядник Фонду.
Крім того, він розповів, яким чином українські банки можуть повернути довіру громадян і залучити їхні кошти, оскільки нині на руках у українців – понад 60 мільярдів доларів США: «Це питання довіри не тільки до банків, це питання довіри до всієї політичної та економічної системи. Європейська спільнота запропонувала Україні піти на виконання дуже непростих умов. Звісно, міжнародна спільнота говорить з Україною не тільки голосом МВФ, але Міжнародний валютний фонд – це голоси 189 країн світу. І навіть попри те, що МВФ іноді може виявитися неправим, головний напрямок – правильний».
Він наголосив, що в цьому питанні вже багато чого зроблено. Зокрема, державний бюджет якісніше збалансований: «При цьому я розумію, яку ціну довелося заплатити за це людям. Ця висока ціна дозволила поліпшити нинішню ситуацію в Україні».
Екс-глава МВФ зауважив, що, в першу чергу, Україні варто боротися з корупцією: «Список ваших завдань цілком зрозумілий і не новий. Все те, що було ефективним для України три роки тому, ефективне й зараз. Потрібно розуміти, що шлях до відновлення довіри – довгий, і мої поради можуть підтвердити, що ви на правильному шляху. Але це не прискорить сам процес».

Коментарi

Коментарiв