Економіст пояснив, чому влада провалює економічні реформи в Україні

199
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, чому владі не вдається успішне запровадження реформ у галузі економіки.

УНІАН зазначає, що вже протягом двох років після подій Майдану в Україні відбуваються реформи, метою яких є приведення країни на цивілізовані, європейські рейки розвитку. Нова влада заявила, що одним із ключових її завдань нині є поліпшення клімату для вітчизняного бізнесу. Особливо гостро цього потребують «підприємці, що пережили «лещата» періоду Януковича».
На думку експерта, для стабілізації цього процесу владі не вистачає скоординованості й єдності дій.
«Скоординованість різних гілок влади і дії з лібералізації, яку потрібно розуміти не як вседозволеність, а як домінування ринкових інструментів над адміністративними, поки що не працюють», – зауважив Юрчишин.
«Усі кроки уряду правильні. Але бентежить інше – підготовлена бюджетна резолюція, де зроблена спроба поглянути на можливі перспективи не лише на найближчий рік, але і далі – до 2009 року. Складається враження, що за основу взятий консервативний сценарій. Не можу сказати, що заявлене зростання економіки на 1-2% є результатом надзвичайно революційних реформ. Радше це показник, який характеризує мінімальну самовиживання як економіки, так і економічних суб’єктів», – наголосив економіст.
Він також підкреслив, що  для відновлення економіки після падіння внаслідок різних подій, зростання потрібне впродовж кількох років принаймні на рівні 7-8%.

Коментарi

Коментарiв