Скасування мита на авто не зробить іномарки доступнішими

311

Україна програла Світовій організації торгівлі спір з приводу мита, запровадженого вітчизняним урядом 2 роки тому, на ввезення нових імпортних легкових автомобілів. Міністерство економічного розвитку погодилося з вироком і пообіцяло скасувати мито. Втім, радіти потенційним покупцям іномарок поки що рано.

Скасування мита на авто не зробить іномарки доступнішими

Нагадаємо, додатковий збір Кабмін запровадив 2013 року. Спочатку за ввезення авто стягували плату в розмірі від 6,46% до 12,95% залежно від об’єму двигуна. Потім мито двічі знижували, і тепер воно становить від 2,15% до 4,32% відповідно. Тоді уряд називав це «вимушеним заходом для захисту українських автовиробників від імпорту». Останнім він так і не допоміг. Так, за даними асоціації «Укравтопром», 2013 року виробництво легковиків у країні зменшилося на 30%. Зате цей захід суттєво зашкодив імпортерам.
На думку експертів, скасування спеціального мита – добра новина для вітчизняного ринку, але це не виправить загальну ситуацію: наприклад, авто, що коштує $20 тис., подешевшає лише на $400. Основна проблема – не в податку на імпорт, а в знеціненні гривні, що б’є по купівельній спроможності українців.
У той же час, не все так безнадійно. Підтвердження цьому – той факт, що жоден зарубіжний автобренд не йде з України. Причина – величезний відкладений попит на внутрішньому ринку. Експерти ВААІД зазначають: Україна перебуває на 2-му місці у світі після Куби за застарілістю парку легкових автомобілів. Тому в разі покращення економічної ситуації перспективи цього ринку в України дуже значні.

Коментарi

Коментарiв