Депутат закликав мінімізувати пільги й соціальні виплати

171
Депутат Богунської районної ради Житомира, засновник «Інституту Розвитку Міста» Микола Череднік закликав мінімізувати пільги й соціальні виплати для українців, оскільки, на його думку, це гальмує розвиток держави.

«Україна має велику кількість різноманітних пільг та видів соціальної підтримки. Все це призводить до «проїдання» значної частини бюджету та неефективного використання цих коштів. У сучасній успішній державі кількість пільг та соціальної допомоги має бути мінімізованою. Натомість у нас досі зберігається високий відсоток соціального навантаження на бюджет. І ці кошти, в своїй більшості, використовуються неефективно. Наразі жодна влада не наважиться відмінити частину соціальних пільг, адже це призведе до соціального вибуху. Рано чи пізно, але ми прийдемо до зменшення соціального навантаження на бюджет. Перехідним етапом у цьому може стати монетизація пільг. Нічого безкоштовного не існує, все має свою вартість!», – зазначив у статті дляСегодня депутат.
За його словами, парадоксальним є той факт, що висока частка видатків на соціальну галузь не може створити високої якості життя українців, оскільки неефективна система призводить лише до марнування коштів із державного бюджету. Відповідно, це гальмує економічне зростання України. Зокрема, протягом останніх 10 років видатки на економічну діяльність із держбюджету скоротилися приблизно втричі.
«Керманичі держави бояться про це говорити, щоб не нашкодити своїм рейтингам. Вже 2 роки розповідають про непопулярні та непотрібні реформи, але справді корисних реформ відбулось дуже мало. Каха Бендекідце казав: «Якщо люди починають гірше жити – це не реформи, реформи – коли навпаки», – підкреслив Череднік.
Він також зауважив, що підвищення вартості тарифів на житлово-комунальні послуги взагалі не є реформою, хоча влада активно нав’язує цю думку населенню: «А прив’язка ціни на видобуте в Україні вугілля до ціни на біржі в Роттердамі та додавання вартості транспортування з Роттердаму до України – це відверте знущання влади».
«Наша держава має безліч соціальних видів допомоги та пільг, яких немає більшість країн Європи. Але, навіть маючи велику кількість різноманітних пільг, громадяни не отримують якісних послуг. Монетизація пільг дозволить збільшити ефективність витрачання коштів, а також зменшити кількість державного апарату і, як наслідок, усунути корупційну складову при розподілі ресурсів. Це може стати реальною реформою, яка покращить рівень життя українців», – підсумував чиновник.

Коментарi

Коментарiв