Економіст зробив оптимістичний прогноз для гривні

235
Експерт у галузі економіки Андрій Новак причини зміцнення національної валюти протягом останнього часу.

У коментарі 24 Новак зазначив, що зміцнення гривні можна пояснити у зв’язку з кількома факторами, які, до того ж, уже близько року демонструють позитивні тенденції.
Першим фактором є більш-менш стабільний зовнішньоторговельний експортно-імпортний баланс. Другим – платіжний баланс, який, крім торгівлі, враховує прямі фінансові потоки коштів.
«Завдяки досить масштабній зовнішній фінансовій підтримці, яку Україна отримала з різних джерел, у нас платіжний баланс плюсовий. Підтвердження цьому – незначне зростання золотовалютних резервів НБУ. Зараз ЗВР складає понад 16 мільярдів доларів», – підкреслив експерт.
Третім фактором, за його словами, є державний борг: минулого року Україні вдалося домогтися реструктуризації державного боргу завдяки зовнішнім партнерам, що нині дозволяє уникнути тиску на курс гривні.
«Є ще додатковий фактор зміцнення гривні саме зараз. Це сезонний фактор відпусток. Через низький рівень доходів переважна кількість українців відпочиває не за кордоном, а в Україні. Люди здають свої заощадження в доларах, щоб поїхати у відпустку. Відповідно, зміцнюється гривня», – зауважив економіст.
Він також спрогнозував, що стабільна ситуація щодо національної валюти повинна тривати принаймні до кінця 2016 року, хоча є й певні ризики.
«У бюджетній резолюції на 2017 рік уряд заклав подальшу девальвацію гривні. Причому дуже серйозну. Сьогодні курс гривні до долара складає 24 до 1. Тоді як уряд заклав курс 27,2 до 1. Це означає, що уряд і НБУ хочуть штучно девальвувати гривню, оскільки об’єктивних причин для падіння немає», – наголосив фахівець.
На його думку, такою штучною девальвацією уряд має намір одночасно виконати дві задачі: «задовольнити апетити фінансово-промислових груп» і наповнити державний і місцевий бюджети завдяки інфляційному ефекту.
«Останні два роки уряд звітував про виконання і перевиконання бюджету, який досягався завдяки інфляційного ефекту. В 2015 році офіційна інфляція склала 50%, отже «перевиконання» бюджету на 40% – це інфляційний ефект», – резюмував Новак.
За його словами, в цій ситуації урядовці обрали найлегший шлях наповнення бюджету за рахунок інфляції: «Те, що це негативно впливає, на платоспроможність населення, не є предметом турботи Кабміну».

Коментарi

Коментарiв