В Україні стала обов’язковою система ProZorro, яку вже навчились «обходити»

268
Міністерство економічного розвитку й торгівлі України повідомило, що 1 серпня 2016 року по всій Україні державні тендери проводитимуть лише в електронній системі ProZorro.

Якщо з 1 квітня всі свої надпорогові тендери (від 200 тисяч для товарів і послуг і від 1,5 мільйона гривень – для робіт) у ProZorro перевели центральні органи влади, великі держпідприємства і природні монополісти, то тепер ProZorro є обов’язковою також для місцевих органів влади, комунальних підприємств і інших організацій, які використовують кошти платників податків, – ідеться в повідомленні прес-центру відомства.
Також підкреслено, що досвід першої хвилі переходу в ProZorro свідчить про відсутність перешкод чи труднощів щодо запровадження електронної системи для замовників, оскільки це навпаки спрощує процедури закупівель і дозволяє економити.
Крім того, з 1 серпня офіційно затверджено перейменування державної компанії «Зовнішторгивдав», що є адміністром електронної системи на ДП ProZorro.
Зміна назви – це наслідок докорінної трансформації компанії, яка тривала понад рік під керівництвом генерального директора Олександра Находа. За цей час ДП перетворилося з бюрократичного держпідприємства зі шлейфом корупційних скандалів на справжню опору і підтримку ProZorro, – зазначено в заяві МЕРТ.
Нагадаємо, нещодавно керівник відділу боротьби з корупцією центру «Ейдос» Гліб Каневський повідомив, що в Київському міському клінічному онкологічному центрі знайшли спосіб, як обійти систему ProZorro й закупили 50 швабр на суму близько 123 тисяч гривень.
За словами Каневського, в цілому майже 14% закупівель медичних закладів столиці відбуваються непрозоро.

Коментарi

Коментарiв