Затримка траншу від МВФ загрожує обвалом гривні восени, – економіст

218
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзер, економіст Олег Устенко пояснив, які ризики має відтермінування траншів від МВФ для України.

Україна вкотре має проблеми зі співпрацею з Міжнародним валютним фондом. Експерти вже навіть заговорили про «прокляття третього траншу». Рада директорів МВФ пішла у відпустку, так і не розглянувши «українського питання». Більше того, країна може отримати кошти не в повному обсязі.
За словами глави Національного банку України Валерії Гонтаревої, відтермінування пов’язане з низкою «технічних питань», проте більш реальною причиною видається невтішний звіт робочої групи Фонду, що була з візитом у Києві ще у травні. В цьому аспекті фахівці наголошують на тому, що народні обранці пішли на канікули, так і не затвердивши низку необхідних для співпраці з МВФ законопроектів.
«Боротьба з корупцією в розумінні вашингтонського офісу МВФ – це не арешти старих корупціонерів. Це – ліквідація корупційних ям і можливостей для існування корупції в майбутньому», – зауважив в ефірі 24 Устенко.
Важливо, що від підтримки МВФ залежить і отримання коштів від інших партнерів України. Отримання чергового кредитного траншу автоматично допоможе отримати кредити від Європейської комісії загальною сумою близько 1,2 мільйона євро й єврооблігації від США. Проте найбільш негативно проблеми з Фондом впливають на український бізнес, оскільки успішна співпраця держави з МВФ є сигналом, що в неї можна вкладати гроші.
«До кінця року приватний сектор України повинен буде віддати 3-5 мільярдів доларів. Все через те, що у кредиторів немає довіри до України», – наголосив економіст.
Крім того, відтермінування кредитного траншу змусить регулятора погіршити прогноз обсягу золотовалютних резервів, що може спричинити обвал національної валюти вже восени цього року. Відповідно, вартість долара може зрости до 30 гривень.

Коментарi

Коментарiв