Іранські газ і нафта підуть до Європи через Азербайджан

244

Іран оголосив про старт переговорів з Азербайджаном щодо спільного експорту природного газу на світові ринки, повідомляє Українська енергетика із посиланням на іранське інформагентство ISNA.
Директор Національної іранської газової компанії (NIGC) Алірез Камелі підтвердив: «Тегеран і Баку провели переговори щодо спільних інвестицій в проекти з експорту газу».

Іранські газ і нафта підуть до Європи через Азербайджан

Як відомо, Іран має колосальні запаси природного газу і є одним із найбільших потенційних експортерів блакитного палива до Європи. Нещодавнє скасування санкцій проти Тегерану одразу актуалізувало ці можливості.
Перспектива у недалекому майбутньому отримати надпотужного конкурента на європейському газовому ринку вже не на жарт схвилювала Росію: «Це може бути знаком, що Тегеран вже відновив плани щодо постачання газу в Європу», – інформує російське ТАСС.
Але на цьому плани двостороннього співробітництва Ірану та Азербайджану в енергетичній царині не вичерпуються: під час недавнього візиту в Тегеран міністр економіки і промисловості Азербайджану Шахін Мустафаєв підкреслив, що Іран може використовувати інфраструктуру Азербайджану для прокачування своєї нафти на світові ринки.

Коментарi

Коментарiв