РФ може стати банкрутом уже цього року

283
Відповідно до висновку щоденного огляду аналітиків Райффайзенбанку, РФ може збанкрутувати вже до кінця 2016 року.

Відповідно до висновку аналітиків, Резервний фонд Російської Федерації може вичерпатися вже до завершення поточного року. Це відбудеться в тому разі, якщо рублеві ціни на нафту збережуться за ціною близько 2,8-2,9 тисяч рублів за барель – передає ZIK.
При збереженні рублевої ціни на нафту на поточному рівні 2800-2900 рублів за барель в бюджеті утвориться великий об’єм випадаючих нафтогазових доходів (за нашими оцінками, до 1,5 трильйона рублів), який може призвести до вичерпання Резервного фонду вже в цьому році, створивши потребу збільшення запозичень (підвищення боргового навантаження РФ через близьке до нуля зростання реального ВВП), – ідеться в огляді експертів.
Додамо, згідно з прогнозом Bank of America Merrill Lynch, у вересні цього року вартість нафти й курс рубля досягнуть «дна», після чого почнуть відновлюватися – до 52 доларів за барель до кінця цього року й до 55 доларів за барель у першому кварталі наступного року. Крім того, середня ціна на нафту за підсумками 2017 року становитиме близько 61 долара за барель, за підсумками 2018 року – 70 доларів за барель.

Коментарi

Коментарiв