Українська економіка не витримає зриву співпраці з МВФ, – Мінфін

227
Міністр фінансів України Олександр Данилюк прокоментував проблеми співпраці з Міжнародним валютним фондом, зокрема йдеться про чергову затримку траншів.

Нагадаємо, нещодавно Рада директорів МВФ пішла на канікули, так і не розглянувши «українського питання». НБУ і низка політиків стверджують, що причина лише в «технічних аспектах», проте експерти звинувачують, зокрема, Верховну Раду, що перед відпусткою не ухвалила низку важливих законопроектів.
За словами Данилюка, МВФ точно розгляне питання щодо фінансової підтримки України в серпні: «У мене дуже прості підстави. Ми готувалися на кінець липня. Але так вийшло, що у графіку роботи Міжнародного валютного фонду зараз три тижні перерви. Тому ми розраховуємо на кінець серпня».
На питання журналіста Нового времени про сутність «технічних аспектів» глава Мінфіну зазначив, що «до засідання Ради директорів Фонду він не може про це говорити: «Коли всі питання буде закрито, буде рішення ради директорів, ми зможемо все розповісти і опублікуємо меморандум. Нічого секретного там немає. Це технічна робота».
Він також наголосив, що важливість успішної співпраці з МВФ полягає не в коштах, оскільки вітчизняні резерви нині на стабільному рівні, тож Україна не має критичної потреби у грошах, хоча вона може виникнути через кілька місяців.
Високопосадовець підкреслив, що наша держава співпрацює з Фондом не заради фінансової підтримки. Скоріше, взаємодія з МВФ є своєрідним сигналом для інвесторів проте, що країна рухається у правильному напрямку реформ.
«Якщо гіпотетично уявити, що ми припиняємо працювати з МВФ, тоді, враховуючи певну нестабільність на зовнішніх ринках, а також незавершеність непопулярних реформ, українська економіка цього не витримає. І нам не будуть допомагати комерційні структури, вони не вкладуть сюди гроші через занадто великі ризики. Зазвичай це відбувається, коли балом правлять популісти. В підсумку все закінчиться тим, що навіть існуючий рівень розвитку економіки навряд чи задовольнить людей. Навряд чи люди зараз задоволені рівнем зарплат, рівнем зайнятості. Рівень життя залежить від розвитку економіки. А розвиток економіки – це реформування, створення ринкових умов і залучення інвестицій. Якщо ми не будемо реформувати систему, створювати передумови для залучення зовнішніх інвестицій, це означає, що ми фактично вибрали формулу, за якої країна не зможе бути успішною», – резюмував глава Міністерства фінансів.

Коментарi

Коментарiв