Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Тарас Загородній: «Підняття цін на газ – це грабіж, а не реформа»

Тарас Загородній: «Підняття цін на газ – це грабіж, а не реформа»

6-08-2016, 15:20
Автор: mironetti
Переглядів: 959
Версія для друку
Я б поставив українському реформаторському процесу двійку. У нас тільки розмов багато на цю тему, а насправді ніхто не збирається ніякі реформи проводити. Нам не потрібно 25 реформ. Потрібно зробити дві основні, які приведуть до економічного зростання і знизять корупційні ризики. По-перше, це незалежний суд, який створить незалежні права власності в країні. Тоді інвестор буде розуміти, що можна спокійно вкладати гроші в нашу країну. Почнуть інвестувати в економіку України не тільки іноземні, а і внутрішні інвестори.

На руках в українців грошей дуже багато – близько 60 мільярдів доларів. У нас офіційний ВВП 80 мільярдів доларів. Це означає, що не потрібні нам гроші МВФ, дайте людям можливість заробляти, і вони самі перевернуть нашу країну на краще.

І друга необхідна реформа – Антимонопольний комітет, який, врешті-решт, має запрацювати як інститут. А всім іншими розмовами не потрібно забивати голови людям, розповідаючи, що це реформи.

Підняття цін на газ – це не реформа, це грабіж людей. Розмови про боротьбу з корупцією – теж не реформа. Головна мета економіки – це створення робочих місць, розширення ринку збуту наших товарів.

Корупція є всюди. Чималий її рівень в Китаї, але там люди живуть краще і багатше, ніж ми. Туреччина – дуже корумпована країна. Але за останні 15 років вона зробила суттєвий крок вперед в економіці.

Була у нас корупція і в 2005-2006 роках. Але темпи зростання економіки були більше. Була корупція і в 2002-2003 роках, коли економіка вийшла на двозначний рівень розвитку. Ми тоді практично за кілька років наздогнали 90-і роки. Корупція була, але у людей був єдиний податок. Вони заробляли і створювали робочі місця. Підприємці почали витягувати країну з тієї прірви, в якій ми опинилися.

Зараз для підприємництва нічого реально не робиться. Податкова міліція, як і раніше грабує людей. Якщо Гройсман виконає свою обіцянку ліквідувати податкову міліцію і не допустить втручання силовиків у процес виробництва і в бізнес в цілому – це буде реформа. Держава повинна піти з економіки і не заважати людям.

Кажуть, що на Заході багато українських грошей, які там заарештовують і потім повернуть нам. Не варто спокушатися – Захід все влаштовує і ніхто грошей не поверне. Наші олігархи вивели гроші й інвестували в їх економіку. Де гроші Лазаренка? Нічого не повернули і не повернуть. Як тільки в Україні з'являться стабільні права власності, наші бізнесмени першими повернуть свої гроші в країну. Але у нас нічого для цього не робиться з багатьох причин. Нинішній уряд просто не тягне.