Зміна Яценюка на Гройсмана нічого не дала, – економіст

203
Директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров прокоментував заяву екс-посла США в Україні Джеффрі Пайєтта про те, що державі не потрібні гроші від МВФ.

«Посол США Джеффрі Пайєтт вчора заявив в інтерв’ю Ukraine Business Journal, що Україна зараз не потребує чергового траншу Міжнародного валютного фонду. Ось так! Так, політика високого рівня людськими почуттями не керується, не бере їх до уваги. Тому ймовірність того, що американці і керівництво ЄС і надалі терпітимуть марнослів’я наших корумпованих чиновників, – занадто мала, навіть нульова», – наголосив Гончаров.
За його словами, ми можемо це побачити в реальному житті, після чого дізнаємось, що таке фінансовий удар і режим жорсткої економії: «І, судячи з усього, наш народ має пройти цей жорсткий період шокової терапії. А поки нам не треба обманюватися, очікуючи, що наш старий державний апарат буде знищувати самих себе й основу свого власного добробуту, запроваджуючи е-декларування».
Експерт наголосив, що до всіх цих проблем країна ще й має низькі перспективи зростання доходів населення і зростання економіки. Більше того, у зв’язку з чим ми знову наближаємося до чергового витка девальвації національної валюти.
«Справедливості заради треба визнати: єдине, що дійсно вдасться владі, впустивши гривню, – це скоротити імпорт, і як результат – отримати оздоровлення балансу поточних рахунків. Користуючись цією ситуацією, Кабміну Гройсмана треба оперативно створювати механізми фінансування економічного оздоровлення та модернізації підприємств. Це особливо важливо зараз, коли треба компенсувати дуже низьку активність приватних інвесторів, наприклад, організовувати проектне фінансування з участю НБУ. Але чи вистачить компетенції це правильно робити?», – зауважив у статті для 112 економіст.
У підсумку він підкреслив, що, фактично, після зміни Арсенія Яценюка на Володимира Гройсмана на посаді глави уряду нічого не змінилося, оскільки ні позичати гроші в Міжнародного валютного фонду, ні обслуговувати старі борги легше не стало.
«Негативне сальдо, що зростає, як пилосос висмоктує з економіки України валютні кошти і продавлює курс гривні. А щоб утримати ситуацію, потрібні нові кредити, яких немає. Загострюється і шириться проблема безробіття. Звичайно, реальні наслідки кризи нам ще належить повною мірою відчути до кінця 2016 р. У зв’язку з цим дуже запам’ятав слова одного мого знайомого, нещодавно ним вимовлені: «Такий уряд дуже потрібен був Україні. Судячи з усього, міністри залишили нам тільки два виходи з цієї великої кризи – поганий і дуже поганий», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв