Експерт зробив песимістичний прогноз щодо девальвації гривні

215
Віце-президент Центра досліджень корпоративних відносин В’ячеслав Бутко висловив думку, що девальвація гривні вже неминуча.

«Про курс долара. Сумніваюся в продуктивності обговорення зниження курсу гривні на 70-80 копійок. Концептуально важливо інше. Парадигма економічної політики України продукує періодичні глибокі девальвації гривні. Так, після чергового падіння курсу гривні продукція вітчизняних виробників отримує конкурентні переваги цінового характеру в порівнянні з імпортною продукцією», – зауважив Бутко.
У колонці Обозревателя він також підкреслив, що з огляду на надзвичайно серйозну відсталість української економіки вітчизняні підприємства не можуть використати у своїх інтересах цю перевагу, тож із огляду на адаптацію до нових цін знову росте і попит на якісну імпортну продукцію. Ця ситуація, у свою чергу, формує підвищений попит на валюту, у зв’язку з чим знову наростає дефіцит торгового балансу. Відповідно, глибока девальвація гривні в такому разі є логічним і неминучим наслідком.
«Але прогнозування точного курсу гривні – заняття контрпродуктивне. Подібні прогнози ставляться до прогнозів сильного ступеня. До цього класу належать прогнози, в яких практично завжди детально вказуються кількісні зміни і час їх настання. Для практиків такі прогнози не становлять великого інтересу. Так як практики – наприклад, Баффет, Лінч, Сорос, Полсон – не вірять в можливості людини прозрівати майбутнє», – зазначив фахівець.

Коментарi

Коментарiв