Тарас Загородній: «Моя традиційна порада уряду – менше красти»

308
Про черговий транш Міжнародного валютного фонду. Ми вже рік очікуємо третій транш від МВФ і ніяк не дочекаємося. До кінця літа, швидше за все, його не буде, оскільки на порядку денному МВФ немає питання про виділення нам грошей. Ймовірно до кінця року, якщо в Міжнародному валютному фонді затвердять це рішення.
Але як показує сумна історія співпраці українського уряду з МВФ – третій транш ми зазвичай не отримуємо, бо не виконуємо їхні умови. У нас раптом починається підйом економіки і всі вважають, що ці гроші не потрібні. Я думаю, що вони і зараз особливо Україні не потрібні. Тільки Юлії Володимирівні вдалося отримати третій транш. Вона зробила все настільки красиво, що Україна ніяких умов не виконувала.
У минулому році, коли ухвалювали бюджет, Яресько красиво розповідала, що ми затвердили бюджет, який подобається МВФ, і ось-ось отримаємо гроші. Минуло 8 місяців, а грошей так і немає. Гройсман вже практично прогнувся під МВФ, підняв ціни на газ, які Фонд не вимагав, але МВФ знову незадоволений.
Співпраця з МВФ має бути більш прозорою, держава повинна зробити все, що хоче від нас Міжнародний валютний фонд. Але судячи з економічної динаміки, резерви НБУ у нас ростуть, оскільки піднялися ціни на нашу основну продукцію – аграрну і метал. Економіка в катастрофічному стані не перебуває. Після триразової девальвації відбулася корекція платіжного балансу. Ми не стільки витрачаємо валюти, щоб постійно потрібні були кредити для підтримки платіжного балансу. В остаточному підсумку ми можемо і не отримати транш і самі депутати не зовсім у це вірять.
Моя традиційна порада уряду – менше красти, тоді ніяких грошей від МВФ нам не знадобляться.

Коментарi

Коментарiв