Економісти пояснили, чи варто чекати сюрпризів від долара в Україні восени

422
Низка економістів пояснили, чого варто чекати від курсу валют в Україні цієї осені з огляду на проблеми зі співпрацею з Міжнародним валютним фондом.

На думку аналітика Forex club в Україні Андрія Шевчишина, відсутність чергового кредитного траншу від Міжнародного валютного фонду і зростання курсу валют пов’язані швидше психологічними чинниками, чим користуються спекулянти, аби заробити на цьому й розхитати ситуацію в країні.
«Курс може піднятися і вище 27 гривень за долар, але потім опуститься до рівня 26,5 гривень за долар США. Вище навряд чи, тому що у бізнесу немає гривневого ресурсу для розігріву ситуації», – зауважив у коментарі СегодняШевчишин.
За словами економіста Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, фінансисти і бізнесмени чекали, що траншу не буде, тому вже в серпні почали скуповувати валюту, що спричинило сезонне ослаблення гривні.
«У вересні долар може бути і 27 гривень, потім курс опуститься. Але до грудня точно очікуємо не менше 27», – спрогнозував фахівець.
Аналогічної думки дотримується і економіст Іван Нікітченко. Він переконаний, що Національному банку України не вдасться втримати курс на рівні 25 гривень за долар у зв’язку з занадто низьким рівнем валютних резервів держави.
«Учасники ринку розуміють, що поки НБУ може згладити різкі коливання курсу, адже в серпні регулятор викуповував надлишки валюти в резерви. Тому зараз відбувається оцінка бізнесом потенційних ризиків, які виросли після проблем із запуском е-декларування – адже МВФ прямо пов’язав це питання до траншу. Але в разі різкого зростання курсу запасу міцності у НБУ немає. Тому будемо бачити помірну девальвацію гривні, і, ймовірно, що урядовий прогноз у Державному бюджеті 2017 року з курсом 27,2 гривень за долар стане реальністю. Але в разі погіршення ситуації в економіці, загострення відносин із Російською Федерацією або політичної кризи, курс виросте сильніше», – зауважив Нікітченко.

Коментарi

Коментарiв