Назарбаєв: «Казахстан і Китай дійшли до поворотного пункту в співпраці»

245

Казахстан і Китай уклали масштабні угоди на суму $23 млрд. Це стало підсумком візиту до Піднебесної казахського президента Нурсултана Назарбаєва. За підсумками зустрічі керівники двох держав підписали спільну декларацію про новий етап відносин «всебічного стратегічного партнерства».

Назарбаєв: «Казахстан і Китай дійшли до поворотного пункту в співпраці»

Як інформує казахське представництво Forbes, сторонам вдалося домовитися про майже півсотню спільних проектів, щодо 25 з них укладено угоди з конкретним кошторисом. Показово, що у зустрічі делегацій двох держав взяли участь представники найбільших китайських компаній: Sinopec, CNPC, Huawei, Citic та інших.
За підсумками перемовин з лідером Китаю Сі Цзіньпіном Нурсултан Назарбаєв наголосив, що нинішній візит до КНР є поворотним пунктом у зв’язках двох країн. Він підкреслив, що активна двостороння співпраця триває вже понад 20 років, але в основному вона зводилася до спільних проектів в енергетичній та видобувній галузях. Зараз же дано старт потужній роботі в машинобудуванні та переробці ресурсів.
Слід зауважити, що Китай є другим за обсягами торговельним партнером Казахстану після Росії. Товарообіг двох держав минулоріч склав більше $17 млрд.

Коментарi

Коментарiв