В Україні падають темпи видобутку власного газу

266

Експерти енергоринку прогнозують зниження обсягів видобутку природного газу в Україні за підсумками 2015 року. Зокрема, за 7 місяців цього року газовидобуток в Україні вже знизився на 2.4%.

В Україні падають темпи видобутку власного газу

«Якби не завищені податкові ставки, можна було б отримати і приріст, який ми спостерігали в попередні роки», – вважає аналітик консалтингової компанії «Ньюфолк» Геннадій Кобаль. Як зазначає старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Денис Саква, жорстка фіскальна політика позбавляє газову галузь інвестицій.
Додатковим негативним чинником, здатним вдарити по обсягах внутрішнього видобутку, фахівці ринку називають дестабілізацію роботи найбільшого приватного видобувача газу – АТ «Нафтогазвидобування». За їхніми прогнозами, можливий судовий тиск на компанію може стати ще однією причиною для інвесторів не інвестувати в енергоринок України.
Директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев також наголосив: «Видобуток – це інерційна галузь, і якщо протягом 20 років не вкладати в неї кошти, то швидко наростити (видобуток – ред.) не вийде. Те, що видобувається зараз – це максимум у нинішніх умовах. Коли рентна плата на видобуток була на більш низькому рівні, зростання видобутку спостерігалося, оскільки були надії на ослаблення регуляторного тиску. Але дії уряду поставили в безвихідне становище всіх, хто вкладав кошти у видобуток», – зазначив експерт.
За матеріалами Finance.UA

Коментарi

Коментарiв