Ми впали на саме дно, проте відштовхнулися вгору, – Розенко про економіку

290
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко прокоментував ситуацію у вітчизняній економіці і, зокрема, гучний скандал щодо можливого скасування стипендій для низки студентів.

«Протягом останніх 3-4 місяців ми побачили перші позитивні сигнали, які свідчать про те, що ми вже впали на саме дно і почали відштовхуватися вгору. Економіка почала зростати, ми маємо невелике зростання ВВП», – зауважив Розенко.
Крім того, він прокоментував ініціативу Міністерства фінансів щодо ґрунтовного перегляду системи нарахування стипендій: «Я категорично проти, щоб будь-якого рівня чиновники виходили на екрани телевізорів, ставали телезірками, і розповідали свої «геніальні» ідеї про реформування тієї чи іншої галузі, не промовивши це на засіданні уряду. У нас в уряді часто дізнаються про такі реформи в тій чи іншій галузі через ЗМІ. Я відкриваю вранці Інтернет-видання, і читаю, що, виявляється, Кабмін пропонує скасувати стипендії, пропонує виключно платну магістратуру у внз».
Урядовець наголосив, що КМУ не розглядав і навіть не обговорював питання ні скасування стипендій, ні платній магістратури, тому «можна говорити про те, що можна бути незалежними експертами і фонтанувати ідеями де завгодно. Але коли ти чиновник, треба спочатку обговорити, прийняти рішення, подумати про майбутнє всієї країни, а потім виходити в ефір і говорити свої думки».
«Моя позиція наступна. Я знаю досвід багатьох країн світу. Той, хто економить на освіті, економить на своєму майбутньому. Подивіться, що сьогодні робиться в Польщі щодо українських студентів. За останні кілька років кількість студентів у Польщі зросла як мінімум в 3 рази. Вони не такі дурні? Вони просто так це роблять і є спонсорами наших людей? Немає. Тому що вони сьогодні думають на 5-10 років вперед. Сьогодні це не просто студент. Це через 5-7 років – висококваліфікований людина, поповнить ринок праці тієї чи іншої країни Вони вводять безплатну освіту для українців, а у нас деякі, не Кабмін, виявляє це великою реформою – скасування стипендій або платну магістратуру. Я противник цих ідей. Я чув позицію Прем’єра. Я думаю, ми з цим ліберальним популізмом зможемо розібратися», – пообіцяв в інтерв’ю 112 Розенко.

Коментарi

Коментарiв