Економіст пояснив, навіщо насправді Україні новий транш від МВФ

217
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, навіщо насправді Україні потрібно отримати черговий кредитний транш від Міжнародного валютного фонду.

Юрчишин нагадав, що 14 вересня Міжнародний валютний фонд розгляне питання щодо надання Україні чергового кредитного траншу. Щоправда, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов заявив, що РФ голосуватиме проти ухвалення позитивного рішення. 
«Хоча думка Росії в цьому разі мало що значить. Голосує Рада директорів, в яку входять представники найбільших країн, і РФ займає в цьому списку далеко не перше місце. Її голос матиме мінімальне значення, і на заяви з боку РФ можна не звертати уваги: це не більше, ніж бравада», − зауважив економіст. 
Коментуючи шанси України на отримання траншу він підкреслив, що, скоріше за все, рішення буде позитивним, оскільки відповідне питання внесли до порядку денного. Тобто, МВФ має попередні наміри і аналіз програми співпраці, який свідчить про те, що головні акціонери також готові підтримати Україну.
«Наступний момент полягає в тому, що нам не слід перебільшувати значення траншу (як у разі, якщо його нам виділять, так і у разі, якщо ні) і його обсяги. Це мінімальний стабілізаційний кредит. Цей кредит не розв’яже наших проблем, але він може посприяти більш позитивному ставленню до Україні передусім з боку приватних інвесторів, які поки дотримуються великої обережності», − підкреслив у статті для НВ експерт.
За його словами, цей транш у першу чергу слід розглядати як символ співпраці України з МВФ, іншими міжнародними фінансовими інституціями і найбільшими розвиненими країнами. 
«Це явна демонстрація підтримки з боку США, ЄС, Великої Британії, Канади. Демонстрація підтримки зусиль України. Хоча всі ці країни визнають, що, на жаль, результативність реформ в Україні в цьому році істотно знизилася порівняно з тим, про що говорилося ще в кінці минулого року», − резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв