Експерти пояснили, як транш від МВФ вплине на життя українців

217
Низка експертів пояснили, як на життя громадян України вплине надання траншу від Міжнародного валютного фонду.

У сюжеті 24 журналісти з’ясували, що кардинально черговий транш від МВФ нічого не змінить для українців. Протягом найближчих місяців громадян України спостерігатимуть за поступовою реалізацією змін у державі, а також за поступовим падінням у безодню популізму. 
На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, з одного боку транш від Фонду означає різке коригування курсу у майбутньому. 
«Транш МВФ з одного боку означає, що ми побачимо різке коригування курсу. Я б не виключав, що курс досить швидко наблизиться до позначки 25,7. Його можна буде утримати доволі тривалий проміжок часу. Відтак, буде зняте напруження по розрахунках за зовнішніми кредитами, які є на руках у приватного сектору. Ми маємо певну грошову подушку, яка дозволить закупати газ, вугілля – тут напруження теж буде зняте. Тому зараз українці можуть спати спокійно», – зазначив експерт.
 
Із іншого боку, за його словами, транш свідчить про те, що «15 вересня пролунав вистріл зі стартового пістолету для Кабміну, парламентарів та НБУ». Наприкінці листопада питання щодо України знову може бути винесене на розгляд Ради директорів МВФ, тому кожна сторона повинна виконувати свої зобов’язання. Зокрема йдеться про питання щодо бюджету, зниження дефіциту держбюджету, реальної боротьби із корупцією, судової реформи, підготовки приватизації. Це все має відбуватися паралельно і дуже швидко.
Економічний оглядач Андрій Блінов зауважив, що Україна позичила гроші, які через кілька років необхідно буде повертати. З цієї точки зору є мало чого хорошого, проте, з іншого боку, це позитивне рішення, оскільки транш від МВФ допоможе і надалі мати зовнішнього наглядача, який діє більш ефективно, аніж наша політична система та громадянське суспільство у питанні економічних змін. 
Крім того, вимоги МВФ для отримання четвертого траншу – менше податкових експериментів і необхідність щось робити з пенсійною системою країни – дійсно є основними проблемами української економіки.  
«Прямо зараз у нашому житті цей транш нічого не змінить. Якщо прибрати політику, емоції, переписку у соцмережах і заяви Президента – транш нічого не змінює з точки зору життя середньостатистичного громадянина. Він, на мою думку, нічого глобально не змінить на валютному ринку. Зміни настануть тоді, коли вслід за траншем МВФ прийдуть гроші інших кредиторів, але вони поки що теж під питанням. Тому потрібно розуміти, що перебуваючи під прицілом МВФ, український уряд має досить сильний тиск з боку кредиторів у питанні необхідності жити за коштами. Український політикум готовий скотитися у популізм, українське суспільство теж до цього готове. МВФ зараз лишається одним з небагатьох якорів, який утримує Україну від прийняття різких популярних рішень», – резюмував Блінов.

Коментарi

Коментарiв