Економіст пояснив, у скільки Україні обходиться корупція

204
Експерт Центру економічної стратегії Артем Захаров проаналізував, як дорого Україні обходиться корупція.

«Розмова про негативні наслідки корупції нині ведеться на підставі досить загальних аргументів про аморальність цього явища. Тому ми на основі огляду існуючих наукових досліджень проаналізували кількісний вплив корупції на розвиток економіки та добробут населення. Оглянуті дослідження вивчають як прямий вплив корупції на економічний розвиток країн, так і через окремі «канали». Такими каналами є: державні інвестиції; витрати та доходи держави; приватні інвестиції; продуктивність економіки; якість управління державою», − пояснив у статті для НВ Захаров.
Відповідно до результатів досліджень, якби Україна зменшила рівень корупції до рівня Польщі, ми б отримали щорічне зростання реального ВВП України, що збільшилось би на 1,76 процентних пункти, що протягом останніх 10 років (2006-2015 роки) в сумі склало би додатково 23 мільярда доларів; обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зріс би на 74%, що, на прикладі 2015 року, становило би 2,2 мільярда доларів додаткових прямих іноземних інвестицій; якісні соціальні витрати збільшились би на 4,22–7,00% від ВВП (зокрема, витрати на освіту та медицину на 1,1–1,4% від ВВП); продуктивність капіталу в Україні збільшилася би на 6,4%, що сприяло би збільшенню ВВП майже на 12,8%.
Крім того, компанії стали б менше ухилялися від сплати податків, що призвело би до зниження рівня тіньової економіки (які станом на сьогодні становить в Україні 41–46%, а у Польщі – лише близько 19%). 
«Щодо добробуту громадян, то, завдяки зменшенню корупції: зменшився би рівень бідності та нерівність доходів; зріс би рівень довіри у суспільстві (який, за результатами досліджень, має значний вплив на ВВП); покращилась би якість медицини та освіти. Базуючись на наведених оцінках, можна зробити висновок, що зменшення корупції позитивно вплинуло би на добробут українців, адже вона коштує кожному громадянину реальних грошей. Більше того, наведені цифри автори досліджень вважають заниженими через складнощі з оцінкою справжніх масштабів корупції», − резюмував економіст.

Коментарi

Коментарiв