Наші партії приховують більшість своїх доходів і видатків, – експерт

236
Очільник Центру Ейдос Віктор Таран зауважив, що чимало партій і досі приховують свої доходи і видатки, а звіти, які подали політичні сили, є лише «верхівкою айсберга».

Таран нагадує, що українська влада уже два роки перебуває під пильним оком громадськості, міжнародних інституцій, політичних опонентів, журналістів.
«Коли слідкуєш за новинами, складається враження, що владна верхівка тільки те і робить, що реформує країну. Пишуться та приймаються закони, ведуться розслідування резонансних справ, виголошуються гучні заяви. Проте, щойно доводиться копнути глибше, розумієш, що це все лише видимість активної діяльності. І коли мова заходить про конкретні доходи та видатки, наші можновладці вдаються до старих прийомів – відбріхуються, відмовчуються, або тихенько заминають тему.  Так сталося і з першими фінансовими звітами партій про фінанси, які були подані до НАЗК», – зауважив у статті для НВ експерт.
Він підмітив, що влітку цього року експерти отримали доступ до фінансових звітів політичних партій за перший та другий квартали 2016 року. При першому ж огляді було виявлено ряд порушень, які при детальному аналізі було підтверджено: партії навмисно не заповнюють деякі графи звітів, вказують неповну інформацію, а інколи і взагалі, надають недостовірні дані.
 
«Так, деякі партії не показують своїх працівників у звітах. І це при тому, що всі прекрасно розуміють, що функціонування партії без жодного працівника просто неможливе. Бо, як мінімум, мають бути керівник секретаріату партії, прес-секретар, юрист, бухгалтер, відповідальний за роботу з регіонами. Виходить, що ці люди працюють неофіційно? Тобто, їм сплачують заробітну платню, з якої не ідуть податки у державний бюджет? Але чи це не порушення закону? На таку «хворобу» страждають більшість парламентських партій: Опоблок, Народний Фронт, Самопоміч, Радикальна партія. У інших, наприклад, у Батьківщини, працівники офіційно отримують мінімальну платню, що може свідчити про ухиляння від податків», – наголосив фахівець.
За його словами, низка українських партій має чудовий спосіб відмити гроші і не прозвітувати про витрати є відсутність у партій будь-якого майна. Усі парламентські партії, крім Опоблоку та Батьківщини, не мають ні офісів, ні транспорту.
«Здавалося б – раз нема працівників, то і нерухомість не потрібна. Але ж ні. Тільки на оренду нежитлових приміщень шість парламентських партій за півроку витратили 5,5 млн. грн. І це при тому, що більшість цін на оренду явно нижчі за ринкові. Тому можна припустити, що левова частка видатків партій осідає в кишенях тих, в кого вони орендують офіси, склади, автомобілі та ін.», – резюмував Таран.

Коментарi

Коментарiв