Дипломат пояснив, чому інвестори бояться України

195
Посол Канади Роман Ващук пояснив, чому інвестори «з глибокими кишенями» так часто втікають з України.

«Інвестори «з глибокими кишенями» розглядають можливості інвестування тепер майже щотижня. Однак для них, та й будь-кого із західного світу, Україна – суцільний ребус. Сприймати контракт як папірець, початковий етап багатоходової гри, після підписання якого ти три наступних роки з усіма домовляєшся, нікому не усміхається», – зазначив Ващук.
Він пригадав, що його колега з Польщі, який відвідував Україну, дуже здивувався, що «у бідній країні, де пересічна людина має лише 200 євро доходу, де проходить АТО і якій допомагає весь світ, набагато більше власників iPhone, ніж у Польщі».
За словами Посла, це можна пояснити процвітанням корупції і контрабанди в Україні: «І хто ж боротиметься за дотримання усіх митних процедур, якщо пропорція iPhone у громадян може знизитися до середньоєвропейських чи середньоканадських показників?».
Крім того, в інтерв’ю НВ дипломат зауважив, що успішність реформ гальмує не лише українська влада, але й прості люди, хоча на словах українці гаряче підтримують процес змін.
У підсумку він наголосив, що каменем спотиканням для іноземних інвесторів в Україні є відсутність верховенства права, незрозумілість судових рішень, непрозора прокуратура, що часто змушує їх відмовлятися від співпраці з нашою країною.

Коментарi

Коментарiв