Українська влада зриває обіцяну МВФ реформу

205
Оглядач із макроекономічних питань Юрій Сколотяний зауважив, що опір української влади щодо реформи управління держбанків зриває обіцянку Міжнародному валютному фонду. 

За словами Сколотяного, масштаби прямого або непрямого обкрадання оцінюються не в один десяток мільярдів гривень, а опір реформі може йти з самого верху української вертикалі влади. 
На його думку, з огляду на «натужне просування» в чинному складу уряду Україна цілком може провалити реформу корпоративного управління держбанків ризикує. Експерт нагадав, що саме ця реформа є одним із важливих зобов’язань української сторони перед МВФ. Щоправда, її так і не вдалося затвердити до кінця березня 2016 року, як ми обіцяли Фонду. 
Відповідно до чинної версії меморандуму з МВФ, новий дедлайн встановлено до кінця вересня, проте станом на 30 вересня законопроект так і не було зареєстровано у Верховній Раді. Більше того, згідно з інформацією Дзеркала тижня, документ навіть не було подано на розгляд Кабінету Міністрів. 
За словами Сколотяного, це наштовхує на висновок про те, що «ці зобов’язання виконуються лише з-під палиці МВФ». 
«Реформа корпоративного управління держбанків – одна з ключових і найбільш принципових у нинішньому порядку денному, оскільки без її реалізації надії на якісне оновлення української держави та її інститутів марні. Адже розподіл галузей контролю над грошовими потоками держсектора, не секрет, є ключовим елементом кулуарних домовленостей при формуванні парламентських та інших коаліцій», – наголосив фахівець. 
«Це – один із найбільш системних проявів тотальної вітчизняної корупційної практики, викорінити яку так безуспішно намагалися й намагаються нинішні реформатори та всі їхні попередники. Причому не менше, ніж для енергетичного, вона актуальна й для фінансового сектора, масштаби розграбування через який держави та її громадян порівнянні з «чорними дірами» нафтогазової галузі», – пояснив експерт. 

Коментарi

Коментарiв