Україна за прикладом Словаччини хоче запустити програму утеплення житла

194

Україна може використати досвід Словаччини в реалізації програм утеплення житлового фонду країни. Про це повідомив керівник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук

Україна за прикладом Словаччини хоче запустити програму утеплення житла

За словами вітчизняного чиновника, Словаччина пройшла такий самий шлях, яким зараз йде Україна. 2013 року там модернізували понад 50 % багатоквартирних будинків і третину приватних. За кілька найближчих років ці показники сягнуть 72 % і 48 % відповідно. В Україні 80 % житлового фонду потребує термомодернізації.
Тож Україна і Словаччина обмінюватимуться досвідом, керуючись меморандумом про співпрацю в царині енергоефективності та енергозбереження.
Як відомо, на початку квітня український уряд затвердив програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Фінансування програми здійснюють три державні установи: «Ощадбанк», «Укрексімбанк» і «Укргазбанк». Згодом Кабінет Міністрів збільшив до 70% розмір компенсації вартості тіла кредиту, взятого на придбання негазових котлів та утеплення житла для громадян, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Нині до державної програми енергозбереження приєдналися місцеві органи влади, які компенсують частину відсоткових ставок за кредитами на утеплення. Учасниками державної програми компенсації процентних ставок є 17 областей України, зокрема Київщина.
Джерело: Finance.UA

Коментарi

Коментарiв