Уряд не зізнається, що не знає як вирішувати наші проблеми – економіст

202
Директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров прокоментував основні проблеми економічної галузі в державі і роль уряду у процесі їх вирішення.

«Трагедії ще немає в економіці України, але й наші побоювання не розсіюються. Особливо пул державних запозичень продовжує зростати. І те, що відбувається з гривнею, швидше підштовхує до зростання цих запозичень. А дисбаланси, які оцінюються на основі даних платіжного балансу, теж збільшуються. Плюс нарощується бюджетний дефіцит. Але це лише приблизні оцінки», – зауважив Гончаров. 
Він наголосив, що в Кабінеті Міністрів мало хто хоче зізнаватися в тому, що у нього немає рішень, як цю важку ситуацію можна змінити на краще. На цьому тлі напруга в уряді зростатиме, а криза посилюватиметься. 
«І, як відомо, у кожної країни криза своя. У нас в Україні своя велика криза. Тому перемішувати нашим політикам і чиновникам все та вважати, що світова фінансово-економічна криза – це щось єдине і лінійне, не варто. У нас свої особливості та проблеми. І, на жаль, досі ці проблеми нікуди не поділися, оскільки за період після початку кризи так і не зменшився обсяг тіньового сектора економіки, не змінилася структура власності найбільших підприємств, не збільшилися прямі інвестиції в основний капітал тощо», – наголосив у статті для 112 економіст.
За його словами, в цій ситуації складно позаздрити Володимиру Гройсману, який вирішив персоніфікувати собою українську виконавчу владу, оскільки уже найближчим часом на нього чекають вкрай важкі виклики. Зокрема, йдеться про зростання тарифів ЖКГ із рекордними цінами на енергоресурси, девальвацію гривні з черговим стрибком інфляції,  різке падіння доходів громадян із наростаючим безробіттям. 
«Навіть важко уявити, наскільки важко це буде для країни. Та й про проблеми з мітингами незадоволених вже багато сказано і написано. Проблема влади стосовно цих громадян у тому, що, з одного боку, вимоги людей нездійсненні через відсутність фінансів, а, з іншого боку, це люди, які вже нічого не бояться. І їхня кількість дуже швидко зростає. Як рятувати легітимність влади та економіку в цих умовах? Це гігантське питання», − підкреслив експерт.
«Словом, не знаю, чи погодяться зі мною чи ні, але порятунок економіки України в умовах найвищого рівня кумівства і корупції можливий лише з людьми, нічим не зобов’язаними жодній політичній, економічній, адміністративній та кримінальній силі в нашій країні», − резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв